Тайни за монтажа на интериорни врати, които експертите не искат да знаете
Преди да се стартира с монтажа е нужно да са спазени препоръките на размерчик или от консултанта в магазина по написаната от него декларация за размери /ако размерите са Ваши/. Ето и няколко тайни за монтажа на интериорна врата:
Премахвате си старите интериорни врати и пристъпвате към поставяне на новите.
- Прецизно трябва да бъдат прерязани крилата под ъгъл 45о и точна сглобка без разминаване в елементите. За по-точно е добре да се залепят первазите на рамката в горните два ъгъла.
- Прегледайте первазите в дължина за липса на напуквания, ако се наложи цепне на перваз, то рязът трябва да е равномерен.
- Налага се касата и се прави под нивелация, след което се запълва с монтажна пяна.
- Поставят се подпорки и се изчаква 40 минути, след което проверете дали пяната се е раздула достатъчно, не махайте подпорките 24 часа след монтажа.
- Поставят се первазите предварително сглобени и се залепят.
- Пантите на крилото трябва да бъдат поставени в една равнина и всички винтове да са поставени.
- След поставянето на крилото, то трябва да се затваря и заключва леко без напрежение. Крилото не трябва да има самостоятелен ход, т.е да се самозатваря, изключение е ако Вие искате да бъде така.
- Крилото спрямо касата,трябва да има равномерни фуги, като за без фалцови врати нормалният допуск е 3-8 мм., нормалната фуга долу на крилото е между 4-6 мм.
Забележка: Препоръчително е вратите да бъдат поставени при положена подова настилка, ако липсва такава, то трябва да се вземе предвид колко сантиметра трябва да се повдигнат крилата, така че да не опира в пода!!!
Поставяне на обков :
-
- Дръжките не трябва да имат хлабини, трябва да са с нормален ход и без напрежение.
- Леглата за насрещниците трябва да са издълбани равномерно, разбира се предварително трябва да сте си измерили , така че при затваряне на крилото езика да влезе в насрещника.
Не е трудно нали !!!!